Jelonki Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Osiedla mieszkaniowe
Autor Wiadomość
Jelonkibędzie ponad 500 lat

król mazur

kocham mieszkańców i

mieszkamprzy Zaciszu

Jelonki to dom
w którym oddychasz pełną piersią

Wysłany: 2019-05-21, 12:49   Osiedla mieszkaniowe

Miejsca zamieszkania

o co chodzi?


Poniżej znajduje się lista osiedli wraz z konkretnymi budynkami w których możecie zamieszkać. Dobrze się zastanówcie, gdyż każda dzielnica ma swój unikalny klimat i rządzi się własnymi prawami. Po wybraniu konkretnego budynku z listy osiedli należy uzupełnić podany w temacie wzór i wkleić go w zamówienia.


 


 
Jelonkibędzie ponad 500 lat

król mazur

kocham mieszkańców i

mieszkamprzy Zaciszu

Jelonki to dom
w którym oddychasz pełną piersią

Wysłany: 2019-05-21, 12:50   

Osiedle Swoboda
Jak myślisz, jak może wyglądać życie na Swobodzie? Na pewno jest spokojne, na pewno mija na sielankowym spędzaniu czasu. Nikt nie oczekuje tu od Ciebie wypielęgnowanych pod linijkę trawników, ale każdemu mocniej bije serce, kiedy przechodzi miłymi uliczkami i mija stare gospodarstwa zlokalizowane przy trzech ulicach.


ulica Zacisze
CENA: duże gospodarstwa to duży wydatek
zalety: ten sam sąsiad od lat, sady w ogródku
wady: ten sam sąsiad od lat
Zacisze to stara i kręta uliczka przy której stoi tylko 10 domów, a każda z działek jest wielka i posiada własny sad. Większość ogródków przylega do lasu, na którego skraju można wieczorami wypatrzeć poroże jelenia.

Mieszkańcy tej ulicy znają się od dawna, bo działki przechodzą z pokolenia na pokolenie. Bardzo rzadko zdarza się, że wprowadza się tu ktoś nowy. To może być zarówno rzecz pozytywna, jak i negatywna, bo sąsiadów się przecież nie wybiera.

Mieszkańcy tej ulicy są blisko z naturą i cenią sobie spokój.ulica Ogrodowa
CENA: małe gospodarstwa, średni wydatek
zalety: śliczna ulica
wady: problemy z infrastrukturą, ciekawscy sąsiedzi
Panuje tutaj wyjątkowo magiczny klimat za sprawą pięknych ogródków, które co wiosna rozkwitają mnóstwem kolorów. Mieszkańcy konkurują o miano "Najpiękniejszego Ogródka na Ogrodowej", który nadawany jest aż trzy razy w roku (wiosna/lato/jesień).

Działki są średniej wielkości, a sąsiedzi często zagadują do siebie przez płoty. Zdaje się, że wszyscy wiedzą o sobie wszystko, a co poniektórzy złośliwie mówią, że wszystkie plotki rodzą sie na Ogrodowej. Prawdopodobnie dlatego, że mieszka tu miastowa plotkara Halina.

Mieszkańcy tej ulicy chcą wiedzieć wszystko o wszystkich i mieć najpiękniejszy ogródek.


ulica Leśna
CENA: dla bogaczy
zalety: duży ogród i blisko las
wady: na tej samej ulicy tartak (ciągłe buczenie)
Na ulicy Leśnej pobudowali się bogaci przedsiębiorcy, którzy dorobili się w ostatnich 10 latach. Domy są nowoczesne, wolnostojące, a wielkie okna pozwalają, żeby wszędobylska zieleń wpadała do środka domu.

Mieszkańcy tej ulicy przepadają za długimi wycieczkami do lasu ze swoim pupilem, ale wydaje się, jakby nie mieli za bardzo ochoty na zapoznawanie się z sąsiadami. Najbardziej znanym mieszkańcem ulicy Leśnej jest burmistrz Tomasz.

Mieszkańcy tej ulicy wszędzie jeżdża samochodami.


CENA: 120 zł/noc za pokój 2-osobowy, 160 zł/noc za pokój 4-osobowy.
zalety: duży ogród i blisko las
wady: na tej samej ulicy tartak (ciągłe buczenie)
Pensjonat Rogaty Jeleń to najstarszy z hoteli w całym miasteczku. zlokalizowany w klimatycznej Swobodzie. Oferuje piękne widoki z okna i przemiłą, wszechogarniającą ciszę (tak jest w ulotce, ale przez tartak, który jest na tej samej ulicy - cisza wcale nie jest taka ciągła).

Dom ma w ofercie kilkanaście pokoi: jedno i dwu osobowych, a także dwa apartamenty czteroosobowe. W cenę wliczone jest śniadanie oraz obiadokolacja, oddzielnie płatne są zaś atrakcje, które może zorganizować właściciel: przejażdżka na koniach, ognisko, dyskoteka.

Właściciele: rodzina Mazurów.
 


 
Jelonkibędzie ponad 500 lat

król mazur

kocham mieszkańców i

mieszkamprzy Zaciszu

Jelonki to dom
w którym oddychasz pełną piersią

Wysłany: 2019-05-21, 12:50   

Osiedle Sarnetki
Sarnetki to faktyczne centrum miasta w którym każdy może poczuć klimat miasteczka. Każdy.. turysta. Bo mimo tego, że widoku są tu jak z obrazka, no to właśnie obrazkiem są tylko. Zaprojektowaną specjalnie dla turystów makietą z eleganckimi kamienicami i miłymi kafeteryjkami. Aby udać się na miejską plażę należy iść deptakiem przy którym stoją budki z lodami. Czysta woda jeziorka Rogatego obmywa też plażę obok drugiej atrakcji Jelonek – czyli zamku Cis.


ulica Nadrzeczna
CENA: zadbane kamieniczki, nie każdego stać
zalety: bezpieczna ulica
wady: każdy krzywo rosnący kwiat zostanie brutalnie ścięty
Na nadrzecznej nie ma miejsca na bałagan. To właśnie tutaj, na najbardziej bezpiecznej ulicy w całych Jelonkach, mieszkają najwięksi pedanci. Ich ogródki to zadbana zielona trawa i kilka donic od których koloru nazwano trzy najpiękniejsze kamienice: Kamienica Błękitna | Kamienica Brązowa | Kamienica Biała

Mieszkańcy tej ulicy będą dbają o porządek i jeżeli tylko zauważą, że wprowadza się tutaj ktoś kto nie umie go zachować - będą interweniować!ulica Zakątek
CENA: utrzymanie: średnie; cena za pokój: 60-80 zł/noc
zalety: blisko do sklepu
wady: turystyczna sypialnia Jelonek
Pięć stojących obok siebie domków gościnnych na najbardziej kolorowej ulicy Jelonek. Kolorowej od drzwi i okien, które pięknie wymalowane dały nazwę kolejnym domkom: „Pomarańczowy”, „Zielony”, „Jabłuszkowy” (czerwony!), „Cytrynowy”, „Fiołkowy”. Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcieliby zakosztować nieco wiejskiego życia, ale jednak lubią, kiedy lokalni umilają im czas. W cenę pokoju jest bowiem wliczone śniadanie z gospodarzami, a ci mogą opowiedzieć Ci nie tylko o atrakcjach, ale również podzielą się dobrą radą co do wyboru miejsca na plaży, albo może nawet opowiedzą jakąś tutejszą legendę?
Właściciele: każdego domku właścicielem możesz zostać właśnie ty!


ulica Skrajna
CENA: dla artystów z pieniędzmi
zalety: widok na jezioro
wady: latem goście imprezują do porannych godzin
Nad Jeziorem Rogatym są tylko trzy kamienice, a każda z nich ma tylko dwa pokoje z kuchnią - nie zamieszka więc tu wielka rodzina. Dolne piętra zostały przerobione na lokale użytkowe, co może być nieco irytujące, jeżeli nie lubicie hałasu. Można zamieszkać: nad restauracją, nad kwiaciarnią i nad piekarnią.

Mieszkańcy Skrajnej lubią schodzić na dół do restauracji i kwiaciarni, ale przede wszystkim lubią imprezować. Wszystkie lokale są wynajmowane, a mieszkańcami są zwykle artyści, którzy zatrzymali się tu na całe lato - nie można wynająć na krócej niż 3 miesiące.

 


 
Jelonkibędzie ponad 500 lat

król mazur

kocham mieszkańców i

mieszkamprzy Zaciszu

Jelonki to dom
w którym oddychasz pełną piersią

Wysłany: 2019-05-21, 12:51   

Osiedle Glinki
Osiedle największe, z najwyższymi blokami no i niestety, niezbyt zadowalającymi estetycznie. Na Glinkach mieszkają osoby, którym się nie przelewa i które niestety stwarzają wiele problemów w Jelonkach. Po ulicach jeździ srebrny peżot dresa Seby, który załatwi Ci dużo, na przykład limo pod okiem.


ulica Studziennicza
CENA: tanie jak barszcz
zalety:stać prawie każdego, kogo nie stać ten mieszka na ulicy
wady: niebezpiecznie, brzydko i słabo łapie internet
Boisko między blokami, plac zabaw czy trzepak pod klatką. To właśnie na tej ulicy zasmakowano wielkomiejskiego życia, to tutaj mieszkańcy Jelonek uczyli się jak przejść z zimnego mieszkania w kamienicy do swojego M3, w którym słychać sąsiada kichającego za ścianą. Bloki, które tutaj postanowiono mają już swoje lata ale każdy kto w nich mieszka będzie zarzekał się, że nie wyobraża sobie lepszego miejsca do życia.

Mieszkańcy tej ulicy raczej nie przywiązują wagi do relacji z sąsiadami. Jedyni sąsiedzi, których się kojarzy to "pan z pieskiem" i "niebezpieczny typ spod trójki, który bije żonę". Podczas meczy słychać tylko jak z kolejnych mieszkań dochodzą wrzaski: entuzjazmu bądź wkurwu.ulica Gliniana
CENA: tanioszka
zalety: gospodarz domu ci chodnik odśnieży i wymyje klatke
wady:duży problem alkoholowy u sąsiadów
Na Glinianej mieszkają same podejrzane typki. Boom na bloki z wielkiej płyty sprawił, że praktycznie wszystkie wolne działki przeznaczone pod zabudowę właśnie w taki sposób. Nie wiadomo czy lepiej mieszkać na parterze i mieć ogródek, czy na siódmym piętrze i się wozić widokiem. Bo prawdę mówiąc to budynki wymagają remontu, a ostatnie ocieplanie bloku było 10 lat temu.
Gdzieniegdzie stoją pozostałości po pierwotnej zabudowie: jednorodzinne domki, ale dziś nikt w nich raczej nie mieszka, bo ich charakter jest czysto usługowy. Chinol i kebab pomiędzy blokami.


ulica Mostowa
CENA: umiarkowana; tanie hostele (30 zł za łóżko/60 zł za pokój)
zalety:nocleg przy ryneczku
wady: po zmroku robi się niebezpiecznie
Ulica Mostowa to tak naprawdę jedna z pierzei rynku Jelonek. Naprzeciwko znajduje się Urząd Miasta, z drugiej strony piętrzy się kościół, a ona sama prowadzi do mostu przez który wjeżdża się do miasteczka. Jest w jakiś sposób urokliwa i sprawia wrażenie przyjemnego miejsca do mieszkania. Tutejsi mieszkańcy nie mają ogródków, ale czasami w majówkę wychodzą na dach kamienic i tam grilują.

Uliczka zamieszkała przez średniozamożnych Jelonczan, także wszystkim przez właścicieli tutejszych punktów gastronomicznych i przez młodych turystów, których przyjeżdżają tu zatrzymać się w tanich hostelach.ulica Bagienna
CENA: tanioszka
zalety: pomocni sąsiedzi
wady: patola
Część Glinek chyba najbardziej patusiarska. Ani to nie są blokowiska, ani ładne jednorodzinne domki. Mamy tutaj chaty, które ledwo co widać z zarośniętych ogródków. Pobliski plac zabaw wiele lat temu został zdemolowany, a na ścianach bloków widać obraźliwe napisy czy wyznania miłosne pisane czerwonym spray'em.

Mieszkańcami Bagiennej są jednak ludzie poczciwi, którzy są już przyzwyczajeni do takich warunków życia. Żyją na garnuszku państwa, są często odwiedzani przez kuratorów i policję. Kto raz się stąd wyprowadził wcale nie chce wracać.
 


 
Jelonkibędzie ponad 500 lat

król mazur

kocham mieszkańców i

mieszkamprzy Zaciszu

Jelonki to dom
w którym oddychasz pełną piersią

Wysłany: 2019-05-21, 12:51   

Osiedle Przyszłość
Kolejna część miasteczka, której nazwa mówi sama za siebie. Czym dla Ciebie jest przyszłość? Miejscem w którym osiedlisz się ze swoją młodą rodziną? A może mieszkaniem, które sprezentują Ci rodzice na dwudzieste piąte urodziny? Najnowsze z osiedli to cztery nowoczesne apartamentowce: trochę drogie, ale pamiętaj że inwestujesz w siebie. Będziesz miał stąd tylko 20 minut samochodem do Siedlisk, a okna od sufitu do podłogi dadzą ci zakosztować odrobinki wielkomiejskiego życia


ulica Wrzosowa
CENA: stać młode rodziny, żeby się tu pobudować
zalety:nowa ulica
wady: domy nie są jeszcze wykończone;
Wrzosowa jest nową ulicą, którą dopiero co w 2018 roku wyłożono kostką. Budują się tutaj młodzi ludzie marzący o napisaniu swojej własnej Przyszłości. Na końcu ulicy stoi nowy pensjonat, więc mieszkańcy będą mieli dość blisko pierwsze Jelonkowe SPA.

Trudno jeszcze cokolwiek powiedzieć o mieszkańcach tej ulicy, ale mówi się, że to właśnie tutaj budują się Ci, którzy zarobili trochę grosza za granicą i teraz wracają odpocząć na polskiej wsi.


CENA: Pensjonat "Leśny drwal" 200 zł/noc
zalety:nowa ulica, SPA i basen w pensjonacie
wady: brak dostępu do jeziora
Pensjonat "Leśny Drwal" to najnowszy tego typu obiekt w miasteczku. Poza klimatycznym położeniem w sercu lasu, oferuje SPA i basen w podziemiach. Warto zwrócić uwagę na jedzenie podawane w ośrodku - jest w pełni ekologiczne i w większości wegańskie.

W cenę pobytu wliczony jest jeden zabieg oraz nieograniczona ilość wejść na basen.

Właściciel: Berenika Wasilewska


ulica Limanowskiego
CENA: drogo, ale z kredycikiem da rade
zalety: tylko 20 min do Siedlisk
wady: niezbyt czuć tu, że mieszkasz na wsi
Limanowskiego to cztery nowoczesne apartamentowce, a każdy z nich ma aż pięć pięter. Podobno już z czwartego piętra roztacza się niesamowity widok, ale to dotyczy tylko budynku, który stoi najbliżej ulicy, bo każdy kolejny ma okna wycelowane w plecy sąsiada.

Wprowadzają się tutaj Ci, którym marzy się wyprowadzka do większego miasta, albo chcą po prostu zamieszkać w nowoczesnym apartamencie.

I jest to jedyna ulica na której nie zobaczysz psa bez kagańca.
 


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Pogoda
Siedliska, Poland

Saphic 1.2 // Theme created by Sopel & Sklep internetowy  // modified v0.9 by warna